Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

VDZ, spol. sr.o.
3.května 524
763 12 Vizovice
tel: +420 577 452 190
vdz(a)vdz.cz

NOVINKY

arr3Akční nabídka zahradních pneu pro měsíc duben/květen 2019Akni_nabidka_zahradnich_pneu.pdf... arr3Nové katalogyK diskům, foukacím kolům, pryžovým kolům a sortimentu pro čtyřkolky lze nově najít u každého... arr3Nová NEPROPÍCHNUTELNÁ kola ... arr3Nový produktKoncem roku 2017 jsme rozšířili Pryžová kola o nový produkt! ...

ZBOŽÍ V AKCI


Úvod » Kola » Foukací kola

Kola / Foukací kola

Foukací kola patří v našem sortimentu k jedné z nejoblibenějších a nejprodávanějších kategorií. Kolo lze rozdělit na tři části, přičemž každou z nich lze konfigurovat, dle preferencí zákazníka.

Plášť - Mezi hlavní faktory, které ovlivňují výběr plášťě patří zejména druh povrchu a zatížení. Pokud bude kolo využíváno na povrchu, který nechceme nijak poškodit bude vhodné využítí pláště s hladkým případně neagresivním dezénem, který se do povrchu nezaryje a nepoškodí jej. Naopak na povrchu, kde je vyžadován velký záběr a trakce se využití plášťě se šípovým dezénem jeví jako nejlepší volba. Rovněž je důležité určit pravděpodobnost propíchnutí pláště, pro delší životnost je účelné zvolit plášť s vyšším počtem pláten (PR).

Disk - Při výběru disku hraje důležitou roli také způsob uložení. Mezi nejpoužívanější způsoby patří různé druhy ložisek, nábojů dále pak děr pro uložení šroubů pro přírubu, drážek pro pero a dalších dle požadavků zákazníka.

Duše - Duše jsou dané především typem ventilku. Ten může být zahlý, rovný, pryžový nebo kovový.